Інформація для батьків

Поради батькам щодо виховання у дітей почуття   власної гідності і   відповідальності за свою безпеку

• Використовуйте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.

• Оцінюйте кожну самостійну справу дитини позитивно.

• Намагайтеся помітити і похвалити дитину за зміни до кращого в її поведінці, навіть якщо вона дуже незначна.

• Пам’ятайте, що при частому звернені до заохочення та похвали, ВИ сприяєте розвитку у дитини впевненості в собі.

• Намагайтеся навчити дитину, як виправити невірний вчинок.

• Висловлюйте своє ставлення до неналежної поведінки дитини ясно і недвозначно, залишаючи впевненість у вмінні дитини діяти правильно.

• Розмовляйте з дітьми в тоні поваги і співробітництва.

• Пам’ятайте, що ВИ даєте дитині зразок правильної поведінки.

• Рахуйтеся з думкою дитини. Бажано, щоб дитина мала можливість виразити своє невдоволення чи навіть обурення, коли вона повинна підкоритися правилам, що їй не до смаку. Залучайте дитину до вирішення будь – яких ситуацій.

• Не допускайте рукоприкладства, криків, погроз та образливих слів – вони можуть викликати у Ваших дітей негативні емоції і неприязне ставлення до навколишнього світу.

• Не очікуйте від дитини виконання того, що вона не в змозі зробити; давайте їй посильні завдання та доручення.

Шановні батьки! Пам’ятайте, що тільки любов і шанобливе ставлення до дитини сприятимуть вихованню особистості!

Майбутні першокласники

Початок навчання дитини у першому класі - це дуже відповідальний і досить складний період у житті дитини .

Адже дуже багато змін відбувається в житті дитини: з’являються нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими; нові взаємовідносини; нові обов’язки. Зміниться соціальна позиція дитини: ще сьогодні ваш малюк є простою дитиною, а завтра стане учнем із певними обов’язками. Основною діяльністю дитини стане навчання , яке потребує неабияких зусиль із боку дитини, певних знань, а також певних умінь та навичок. Усе життя буде підпорядковуватися навчанню, школі, шкільним справам.

Безумовно, легше пристосовуватися до тих змін у житті, що пов’язані з початком навчання у школі й успішне себе реалізувати зможе та дитина, яка готова до шкільного навчання.

Тест для батьків

Чи хоче дитина йти до школи?

Насамперед дізнайтеся, чи хоче ваша дитина йти до школи. Зверніться до неї зі словами: «Якби хтось став за тебе говорити, погодилася б чи ні з цими словами?»

1. Коли я піду до школи, у мене з’явиться багато друзів.

2. Мені цікаво, які в нас будуть уроки.

3. Думаю, що буду запрошувати на свій день народження увесь клас.

4. Мені хотілося б, щоб урок тривав довше, ніж перерва.

5. Цікаво, що в школі пропонують на сніданок?

6. Коли я піду до школи, то буду гарно вчитися.

7. Найкраще в шкільному житті – це канікули.

8. Мені здається, у школі більше цікавого, ніж у дитячому садку.

9. Мені хочеться в школу, тому що діти з мого будинку вже навчаються.

10. Якби мені дозволили, я б пішла учитися торік.

Усього позитивних відповідей…Обведіть номери висловлювань, із якими ваш малюк погодиться, а потім порахуйте кількість позитивних відповідей.

Сума 1-3 бали – ваша дитина вважає, що непогано живе і без школи. У цьому випадку вам слід замислитися над причинами такої думки.

Сума 4-8 балів – так, у школу хочеться, але в основному вона мріє поки що про нові ігри і друзів.

Сума 9-10 балів – вам не варто тривожитися. Добре, якщо ваша дитина збереже таке ставлення до школи на найближчі десять-одинадцять років.

Також на сайті:

Поради для батьків